מדביר בבאר שבע

מדביר בבאר שבע

הדברה הפכה להיות חלק חשוב ואינטגרלי בחיי כולנו. מבחינתנו המזיקים שייכים לחוץ, ואילו הבתים שלנו צריכים להיות נקיים מהם.
הדברה בישראל באופן כללי ובבאר שבע כמו שאר אזורי ישראל היא עונתית – בעונות שונות מגיעים מזיקים שונים שצריך להדביר נגדם. כך לדוגמא:

– בסתיו מדבירים את תהלוכן האורן ואת הצרעות

– בחורף את העכברים והחולדות

– בקיץ ובאביב את הנמלים והתיקנים.

א.י.א הדברות מספקים שירותי הדברה ירוקה, בבקרה וברעילות נמוכה לאדם ולסביבה באזור הדרום ובבאר שבע בפרט. נשמח לייעץ לכם על המזיק אתו אתם מתמודדים, ולהגיע לפתור את הבעיה.

בנוסף – א.י.א הדברות מציעים גם קורס הדברה קצר ומקיף כהכנה למבחני ההסמכה

חשיבה ירוקה

בא.י.א הדברות אנו מאמינים בהדברה בשיטת חשיבה ירוקה- פתירת בעיית המזיקים דרך גורמי סביבה וביולוגיית המזיק לפני שימוש ברעלים.

הערך החשוב ביותר בחשיבה ירוקה הוא שמירה על בטחון בני הבית, המדביר, והסביבה. אנו מנסים להשאיר את הסביבה נקייה מרעלים, ולטפל במזיקים על ידי שימוש בידע שיש לנו על תנאי ההתפתחות שלהם וסביבת השגשוג שלהם.

כיצד משתמשים בגורמים סביבתיים להדברה ללא רעלים?

התבוננות בסביבת הבית ומקום הופעת המזיקים, וטיפול במשאבים המסייעים לשגשוג המזיקים יכולה לסייע להדברת המזיק. כך לדוגמא אנו בוחנים את מקורות המים סביב לבית – יש לייבש מקורות מים עומדים סביב לבית, לאתר ולסגור פתחים סביב לבית או במבנה כדי למנוע מעבר מזיקים, להקפיד על הסניטריה הפנימית של הבית, ועוד.

כיצד משתמשים בביולוגיה של המזיק להדברה ללא רעלים?

לדוגמא: טמפרטורת תמותה של פשפש מיטה היא 45 מעלות ומעלה. כיוון שכך, ניתן להשתמש בקיטור (שהוא כמובן ללא שום רעלים או חומרים כימיים) על מנת להדביר את הפשפש, בדרך שלא מזיקה כלל לאדם או לסביבה.

חולדות חייבות לצרוך כ – 30 מ”ל מים ביום על מנת לשרוד, כך שאם אוטמים וסוגרים את מקורות המים בהם הן יכולות להשתמש (צינור מים, צינור ניקוז, בריכה וכו’), הן יעדיפו לחפש מקור מים אחר נגיש יותר ורחוק יותר מאתנו.

כך ניתן גם למנוע התפתחות של מזיקים בבית: במידה ויש חיות מחמד, יש לטפל בהן היטב תוך התייעצות עם וטרינר ולוודא שאין עליהן פרעושים או קרציות שיעברו אלינו ואל הבית. על מנת למנוע בעיה של פשפש המיטה יש לוודא שמי שמגיע ממוסדות חיצוניים אל תוך הבית (לדוגמא שהייה בפנימיה, צבא, נופש בחו”ל או בארץ וכו’) מכבס את בגדיו בטמפרטורה גבוהה העולה על 50 מעלות, ומנער את התיקים היטב.

לעיתים חשיבה ירוקה אינה מספיקה לטיפול הבעיה, ואנו עושים שימוש בחומרי הדברה. במקרים כאלו אנו נוטים להשתמש בחומרים לא רחיפים (כלומר שאין חלקיקים שלהם באוויר), ג’לים, מדבקות פרומונים וגרגרים. במידה וגם אלו לא עוזרים, נפנה לפעולת הדברה אגרסיבית יותר לפי אופיו של המזיק.

חשיבה ירוקה לא מתבטאת רק בתהליך ההדברה, אלא גם בתהליך מול הלקוח. אנו לא מגיעים רק להדביר בעיה, אלא גם להסביר ולשתף את הלקוח בתהליך אותו אנו מבצעים על מנת שיידע כיצד להמנע מבעיות מזיקים בעתיד. כמו כן, בעינינו הכרחי לשתף את הלקוח בסכנות האפשריות העשויות לנבוע מסוגי הדברה שונים, ולקיים את תהליך ההדברה תוך הבנת הלקוח אותו.

yiuutz2

הדברה בחלקים שונים בארץ

היינו מצפים שגם אזורים שונים יזדקקו להדברות שונות, ואכן ברוב מדינות העולם כך המצב, אך בישראל הוא מעט שונה. האקלים והטמפרטורה בארץ דומים יחסית לאורך כל השנה- אין שינויי טמפרטורה קיצוניים מאוד, ובטח שלא לזמן רב. לכן הדברה בבאר שבע עשויה להיות דומה במזיקיה לתל אביב, ומדביר בבאר שבע ימצא עצמו מתמודד לרוב עם אותן בעיות שמדביר בתל אביב יתמודד איתן.

כמובן שישנם כמה יוצאי דופן לסיפור- טרמיטים לדוגמא התחילו כמכה ממוקדת בראשון לציון, כנראה בשל האדמה החולית שמהווה מקום אידיאלי לטרמיטים להתפתח. עם זאת, היום החול הזה מופץ גם לאתרי בנייה שונים בארץ. כך ששוב נוצר מצב בו מדביר בבאר שבע יתמודד עם הטרמיטים כמו חברו המדביר בראשון לציון.

עם זאת, בסופו של דבר זהו יתרון ולא חסרון. מדביר בבאר שבע יכול להתייעץ עם מדבירים במקומות אחרים בארץ על מנת למצוא דרך טיפול אידיאלית להיפטרות ממזיק- שכן גם חבריו המדבירים מאזורים שונים מתמודדים קרוב לוודאי עם אותן הבעיות.

אם גם אתם זקוקים להדברה בבאר שבע או לייעוץ בנושא, נשמח לעזור לכם ולסייע לכם בפתרון הבעיה.

אנו מספקים שירותי הדברה בדרום לכל סביבת יישובי באר שבע.

להדברה בבאר שבע:

 התקשרו עכשיו בטלפון 02-994-5229 או בטלפון 053-2446687